• PAP
  • 05-04-2018

Karta Dużej Rodziny rozszerza się

 

Od 1 stycznia 2019 r. z Karty Dużej Rodziny będą mogły korzystać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. Wiek nie będzie mieć znaczenia – poinformowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

– Będzie istniała możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci, niezależnie od tego, ile te dzieci mają dzisiaj lat, bo rodzicem dużej rodziny pozostaje się na całe życie – powiedziała minister.

 

Rafalska poinformowała, że do tej pory wydano 1,9 mln kart dla 432 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,8 tys. firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacjach.

Minister przypomniała, że rodziny wielodzietne mogą także korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny (mKDR), która dzięki funkcji geolokalizacji pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej w całym kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen.